About us

About us

Professionals in maternity care.

With over 40 years of experience in maternity care, we know what we are talking about. From the person who conducts the intake interview with you to our management, maternity care is in our genes.

 

All employees have followed a specialist training to become maternity nurses and are regularly trained.

 

In addition, we are the only maternity agency in Amsterdam, Amstelland and the Ronde Venen that has trained all its maternity nurses in Dunstan Baby Language

 

Reviews:

Write a new entry for the Guestbook

 
 
 
 
 
 
 

Fields marked with * are required.
Your E-mail address won't be published.
It's possible that your entry will only be visible in the guestbook after we reviewed it.
We reserve the right to edit, delete, or not publish entries.
Wilanda en Luuk Wilanda en Luuk
5 October 2020 at 15:40
Wij zijn heel blij met kraamzorg die wij van Kraam & Co hebben gehad. Het was bedoeling was om in het ziekenhuis te bevallen, maar het werd een thuisbevalling. De kraamzorg was er snel nadat we vrijdag begin van de avond hadden gebeld. Met twee vrouw sterk, omdat er ook een leerling bij was. Heel fijn om hen er tijdens en net na de bevalling erbij te hebben gehad. In het weekend kregen we kraamhulp van één van hen. De week erop kwam er een andere kraamverzorgster. Wij hebben dus zorg mogen ontvangen van drie van jullie medewerkers. Alle drie lieve, bekwame en behulpzame dames die ons goed op weg hebben geholpen met met onder meer de verzorging van ons eerste kindje. Dank jullie wel!
Please wait...